Často kladené otázky - Všetko, čo potrebujete vedieť o svojej objednávke

Často kladené otázky - Všetko, čo potrebujete vedieť o svojej objednávke

Prehľad našich kategórií:

Často kladené otázky - Všetko, čo potrebujete vedieť o svojej objednávke

Často kladené otázky

Všetko, čo potrebujete vedieť o svojej objednávke

Prehľad našich kategórií:

Výrobky

 • Aké výrobky sú v ponuke?

  Vyrábame puzzle so 48, 100, 200, 500, 1000, 1000 XXL a 2000 dielikmi a také pexeso na základe fotiek, ktoré nám zašlete. Navyše máme v ponuke rámiky pre puzzle z vlastných fotiek.

 • Aké rozmery má zložené fotopuzzle?

  Vaše fotopuzzle bude mať nasledovné rozmery: 

  48 dielikov: cca 36 x 48 cm
  100 dielikov: cca 36 x 48 cm
  200 dielikov: cca 36 x 48 cm
  500 dielikov: cca 36 x 48 cm
  1000 dielikov: cca 64 x 48 cm
  1000 XXL dielikov: cca 90 x 67 cm
  2000 dielikov: cca 90 x 67 cm

  Výberom orámovania určíte presný výrez fotografie, ktorý bude použitý na puzzle.

  Pozor, pri výrobe môže dôjsť ku zmenšeniu strán o niekoľko milimetrov. Neumiestňujte preto žiadne dôležité prvky na okraj fotografie.

 • Aké rozmery majú škatuľky na puzzle, pexeso?

  Rozmery našich škatuliek sú nasledujúce:

  Výrobok Dĺžka  (cm) Šírka  (cm) Výška (cm)
  Puzzle z fotky 48 / 100 / 200 / 500 dielikov 33,6 23,2 3,6
  Puzzle z fotky 1000 / 1000 XXL / 2000 dielikov 37,3 27,3 5,6
  Foto-pexeso 33,6 23,2 3,6

   

  Puzzle z fotky 48 / 100 / 200 / 500 dielikov Dĺžka: 33,6 cm Šírka: 23,2 cm Výška: 3,6 cm
  Puzzle z fotky 1000 / 2000 dielikov Dĺžka: 37,3 cm Šírka: 27,3 cm Výška: 5,6 cm
  Foto-pexeso Dĺžka: 33,6 cm Šírka: 23,2 cm Výška: 3,6 cm
 • Ako si môžem pripevniť svoje puzzle na stenu?

  Zložené puzzle pôsobí najviac, keď si ho dáte na stenu. Ak chcete, môžete si u nás priobjednať veľmi elegantný a úplne presný hliníkový rámik pre fotopuzzle so 48, 100, 200, 500 a 1000 dielikmi. Viac informácií nájdete tu: https://www.fotondo.sk/ramcek.

Od obrázka k fotopuzzle

 • Ako si vyberiem vhodnú fotografiu?

  Formát fotografií:
  Spracujeme fotografie len vo formáte JPG (súbory s koncovkou .jpg alebo .jpeg). Väčšina digitálnych fotoaparátov už automaticky vytvára obrázky v tomto formáte. Pravdepodobne už svoje obrázky nebudete musieť upravovať.


  Rozlíšenie obrázkov:
  V zásade platí: čím väčšie rozlíšenie, tým lepší výsledok. Práve od rozlíšenia vášho obrázku závisí kvalita tlače. Obrázok, ktorý má rozlíšenie aspoň 1600 pixelov na dlhšej strane, postačí na vytvorenie fotopuzzle s veľkosťou 48, 100, 200 a 500 dielikov. Ak si želáte kvalitne vytlačený obrázok na fotopuzzle zložené z 1000 dielikov, tak potrebujete fotku, ktorá má rozlíšenie na dlhšej strane aspoň 2500 pixelov, pre fotopuzzle z 1000 XXL & 2000 dielikov aspoň 3000 pixelov.. Pre menšie fotopuzzle (200 a 500 dielikov) je potrebné snímať fotky 2 megapixelovým fotoaparátom. Väčsie fotopuzzle (1000 dielikov) je vhodné nafotiť 4 megapixelovým fotoaparátom.

 • Ako môžem čo najrýchlejšie zhodnotiť kvalitu použitého obrázku?

  Ponúkame vám jednoduchý, interaktívny nástroj na posúdenie vhodnej veľkosti fotopuzzle. Nahrajte svoj obrázok a využite nášho asistenta pre objednanie fotopuzzle. Na škále hviezdičiek (1 až 5) ihneď uvidíte, či je váš obrázok vhodný pre zvolený formát puzzle. 

  5 hviezdičiek = veľmi dobrá kvalita obrázku
  4 hviezdičky = dobrá kvalita obrázku
  3 hviezdičky = priemerná kvalita obrázku, eventuálne neostré
  2 hviezdičky = zlá kvalita obrázku, neostré
  1 hviezdička = veľmi zlá kvalita obrázku, veľmi neostré

  Tato škála však posudzuje výhradne rozlíšenie obrázku. Ostrosť a všeobecnú kvalitu obrázku nemôže sprievodca zhodnotiť. Pri dodaných fotografiách nemeníme ich rozlíšenie. Žiaľ, nemôžeme uznať reklamácie, ktoré sú podané kvôli nedostatočnej kvalite dodaných (prvotných) fotografií. V prípade akýchkoľvek pochybností nás kontaktujte.

 • Maximálna veľkosť obrázku

  Môžete nahrať obrázok s maximálnou veľkosťou 80 MB.

 • Farebný priestor fotografií, ktoré sú vhodné na spracovanie

  Prosíme, aby ste svoje fotografie nahrávali vo farebnom priestore RGB alebo sRGB. Práve sRGB je u väčšiny digitálnych fotoaparátov štandardom. Ak chcete tlačiť čiernobiele fotografie, ukladajte si ich taktiež ako JPG vo farebnom priestore RGB nebo sRGB (v žiadnom prípade ako šedé tóny).

 • Budete môj obrázok dodatočne upravovať?

  Nie. Fotografie vytlačíme v takej forme, v akej nám ich pošlete.

 • Bude mať fotopuzzle rovnaké farby, aké vidím na monitore?

  Technicky nie je možné vylúčiť farebné rozdiely. Zobrazenie fotografie na monitore je závislé na individuálnom nastavení svetlosti, rozlíšenia, kontrastu, farby alebo taktiež na grafickej karte. Môže teda dôjsť k farebným odchýlkam medzi náhľadom na vašom monitore a hotovým produktom.

 • Je objednávka a platba online bezpečná?

  Aby sme zabránili zneužitiu osobných údajov, používáme pri prenose dát rovnaký bezpečnostný systém ako banky pri on-line bankingu. Vaše dáta sú teda zakódované tzv. systémom TLS (Transport Layer Security) spolu so 128-bitovým kódovaním. Signalizuje to symbol zamknutého kľúča (prípadne zámku) v adresnom riadku vášho prehliadača.

SMART SORTED®

 • Čo je to puzzle SMART SORTED®?

  SMART SORTED® je puzzle 1000 dielikov pre každého, pretože sme ju pre vás vopred roztriedili do 40 vyberateľných škatuliek po 25 dielikoch. V každej škatuľke dostanete vždy jeden súvislý dielik vášho motívu. Sami sa rozhodnete, koľko dielikov puzzle chcete naraz poskladať. Jednoduché používanie. Krabičku otvorte v mieste perforácie, vyberte dielik po dieliku a poskladajte ich zľava doprava.

 • Aké sú rozmery zostaveného puzzle SMART SORTED®?

  Veľkosť zostaveného puzzle presne zodpovedá veľkosti klasického 1000-dielneho puzzle, t. j. približne 64 x 48 cm.

 • Ako vytvoriť puzzle SMART SORTED®?

  Puzzle SMART SORTED® môžete navrhnúť rovnako rýchlo a jednoducho ako naše ostatné puzzle s fotografiami. Stačí vybrať tlačidlo "Vytvoriť", nahrať do aplikácie toľko fotografií, koľko chcete, vybrať si šablónu, ktorá sa vám páči, a navrhnúť políčko.

 • Je puzzle SMART SORTED 1000 vhodné aj pre deti a starších ľudí?

  Určite áno! Puzzle SMART SORTED s 1000 dielikmi sú vopred roztriedené do 40 vyberateľných škatuliek po 25 dielikoch. Týchto 25 dielikov v každej škatuľke vždy tvorí súvislú štvorcovú časť vášho puzzle. Jednoducho otvorte jednu škatuľku. SMART v mieste perforácie, vyberte z nej postupne jeden dielik a umiestnite ich do radu zľava doprava.

 • V akej forme sa dodáva puzzle SMART SORTED®?

  SMART SORTED® sa dodáva vo vami navrhnutej škatuľke, ktorá obsahuje 40 samostatne vyberateľných škatuliek SMART. Aby sme zabránili vypadnutiu dielikov puzzle pri preprave, umiestňujeme na vrch škatuliek SMART papierovú podložku. SMART SORTED je úplne bez plastov.

Objednávka a možnosti platby

 • Akým spôsobom môžem platiť?
  -

  Platba vopred:
  Peniaze prevediete na náš účet v Fio banke. Pre jednoznačné priradenie svojej platby použite prosím údaje, ktoré vám zašleme e-mailom v rámci potvrdenia objednávky.

  -

  Dobierka:
  Tovar si objednáte, zásielku obdržíte poštou a pri prevzatí zaplatíte pracovníkovi špedičnej spoločnosti. Poplatok za túto službu činí 1,90 €.

  -

  PayPal:
  Platobný online servis, za pomoci ktorého môžete rýchlo a jednoducho uskutočniť svoje platby. Pokud jste již zadali u PayPal vaše bankovní spojení nebo číslo vaší kreditní karty, můžete u fotondo.sk platit jednoduše s vaší mailovou adresou a s vaším heslem.

  -

  Kreditní karta/ Debetná karta:
  Akceptujeme karty VISA alebo Mastercard. Stačí na príslušnej stránke zadať údaje o karte a dlžná suma sa automaticky prevedie na náš účet. Prenos dát sa uskutočňuje pomocou chráneného TLS spojenia.

 • Kde nájdem faktúru ku svojej objednávke?

  Faktúra a dodací list sa nachádzajú v zásielke. Pri odlišnej dodacej adrese (pokiaľ napríklad posielate fotopuzzle ako darček) zašleme účet oddelene na fakturačnú adresu. Táto služba je poskytovaná bezplatne.

 • Keď si objednám viac fotopuzzle, budem platiť poštovné za každý objednaný kus?

  Nie, do nákupného košíka si môžete vložiť neobmedzený počet fotopuzzle alebo rámčekov. Poštovné je pri takejto hromadnej objednávke stále 5,99 € (fotopuzzle) / 9,99 € (rámček). Pokiaľ uskutočníte viac jednotlivých objednávok, zaplatíte poštovné za každú uskutočnenú objednávku.

Balenie a doručenie

Odstúpenie a reklamácia