Pexeso

 • Individuálne vytvoriteľné kartičky
 • Vrátane individuálnej škatuľky
 • 15 rokov záruka
delivery-time-truck
Pravdepodobné dodanie:
št, 20.06.2024 - pi, 21.06.2024
delivery-time-truck
Pravdepodobné dodanie:
št, 20.06.2024 - pi, 21.06.2024
Počet kariet
delivery-time-truck
Pravdepodobné dodanie:
št, 20.06.2024 - pi, 21.06.2024

Popis produktu

Prečo zanecháva pexeso ako na deti, tak i dospelých taký dojem? To je predsa jasné: pexeso s vlastnými motívmi nie je len veľmi originálny nápad na darček, ale aj skvelá zábava pre celú rodinu. Vytvorte si svoje foto-pexeso pomocou pár kliknutí na myš. Vždy dve kartičky majú rovnaký motív. V hre ide o to zapamätať si a nájsť dva rovnaké motívy. Vyhráva ten, kto nájde najviac párov. Ľahko pochopiteľné pre veľkých i malých.

Pri hre znovu objavíte svoje fotky

Vami vytvorené kartičky môžu zobrazovať Vašich priateľov, veselé zvieratá, mestá či budovy - všetko z Vášho vlastného foto-archívu. Práve toto dodáva priebehu hry pri hľadaní párových kartičiek príjemné napätie. Intenzívne sa zaoberáte Vašimi fotkami a pripomínate si tým všetky nezabudnuteľné okamihy. Pexeso z vlastných fotiek precvičuje koncentráciu, trpezlivosť a rozvíja pamäť.

Škatuľka pre foto-pexeso

Krásna a zároveň užitočná: stabilná škatuľka je ideálnym úložiskom na foto-pexeso. Naviac Vám na hraciu plochu vytlačíme akýkoľvek text. Vďaka tomu je Vaše foto-pexeso ešte originálnejšie. Keby ste chceli niekomu darovať Vami vytvorené kartičky, môžete využiť škatuľku ako darčekové balenie. Už jej vytváranie je veľká zábava!

 • Individuálna škatuľka za rovnakú cenu
 • Vlastný názov
 • Možné dodať v rôznych farbách
 • Jeden Vami zvolený pár ako motív na vrchnú stranu škatuľky

Odporúčaný vek

od 4 - 6 rokov

Balenie

Kartičky jednoducho vytlačte z kvalitného kartónu. Doska sa nachádza vo vnútri škatuľky.

Je potrebné

18 alebo 36 fotiek
Nemáte dostatočný počet motívov? Pozrite sa na naše „nápady a tipy"

 

Pexeso
Pexeso

Rozmery škatuľky:

Rozmery škatuľky

33,6 x 23,3 x 3,6 cm

Rozmery kartičiek:

Rozmery kartičiek

60 x 60 x 1,75 mm

Zadná strana pexesa:

Zadná strana pexesa
Tipy a nápady

Tipy a nápady

Minimálna odporúčaná kvalita fotiek

Kvalitu Vášho pexesa výrazne ovplyvňuje rozlíšenie Vašich fotiek. Pre jednotlivé kartičky odporúčame rozlíšenie najmenej  810 x 810 pixelov.

Dôležité: Vezmite prosím na vedomie, že nahraný obrázok môžete upraviť priamo pri vložení tak, aby neboli orezané žiadne tváre alebo neboli vidieť biele okraje. Jednoducho dvakrát kliknite na obrázok a vyberte požadovanú časť obrázka.
Tiež sa uistite, že vaše fotografie nie je rozostrena alebo podexponovaná.

Tip: pomer ceny a kvality

Radi by sme Vám predstavili naše pexeso so 72 kartičkami ako výhercu pomeru ceny a kvality. Občas sa ozývajú zákazníci, ktorí ale nemajú toľko motívov. Čo s tým?
Na pexese sa dobre vynímajú napríklad aj fotky s motívom mušlí, zvierat, rastlín. Prehľadajte svoj archív, nie vždy je nutné voliť len osoby alebo tváre.

Odporúčanie

 1. Vytvorte si pexeso s obrázkami na určitú tému: napríklad párty, rozlúčka so slobodou alebo ako darček k svadbe, narodeninám, Vianociam či Valentínovi a nadšenie máte zaistené. Ďalším skvelým nápadom na pexeso sú známe tváre ako rodičia, prarodičia, súrodenci a priatelia.
   
 2. Po nahraní Vašich fotografií môžete poklepaním na jednotlivé fotografie vybrať sekciu obrázku. Tak sa vyhnete napríklad orezanie hláv na pozvánkových kartách.
   
 3. Výberom svojich motívov zároveň ovplyvníte náročnosť pexesa. Páry kartičiek s veľkými jednofarebnými plochami sa hľadajú ľahšie než s viacfarebnými pozadiami.
Herná stratégia

Herná stratégia:

 1. Kartičky nepokladajte tak, aby sa prekrývali, ale vyrovnajte ich do radov. Inak by mohlo dôjsť k otočeniu viacerých kartičiek naraz a zbytočne by sa mohli odhaliť kartičky pre Vaše ďalšie ťahy.
 2. Zachovajte pokoj. Pri strese strácate koncentráciu a spomenúť si na pozície kartičiek je omnoho ťažšie.
 3. Hrajte pomaly a nenechajte sa ovplyvniť rýchlym tempom spoluhráčov. Vďaka tomu si môžete v pokoji prejsť v pamäti posledné kroky a ľahšie si spomenúť na správnu pozíciu párovej kartičky. Hlavne deti často hrajú príliš rýchlo.
 4. Keď je protihráč na ťahu, dávajte pozor. Často sa sústredíme iba, keď sme sami na ťahu.
 5. Nikdy neotáčajte dve úplne neznáme kartičky naraz. Bola by to veľká náhoda, keby sa Vám podarilo nájsť týmto spôsobom pár.
 6. Lepšie je najprv otočiť jednu novú kartičku s nádejou, že budete vedieť, kde sa nachádza jej párová kartička.

Varianty pexesa

Varianty pexesa 36 kartičiek

36 kartičiek

Je to už dlhšie, foto-pexeso čo ste naposledy hrali pexeso? To nie je problém, práve pre Vás je ideálne obstarať si naše pexeso 36. Spojte radosť z hry s trénovaním pamäti. S vlastnými motívmi je hľadanie párov samozrejme omnoho zábavnejšie. Variant so 36 kartičkami je ideálny na dovolenku, na narodeninovú párty, môžete ho hrať na terase alebo na balkóne.

Pre všetky bystré hlavy a fanúšikov, ktorí sa nechcú preťažovať ťažším variantom. Deti trénujú svoju pamäť omnoho radšej, keď na kartách vidia známe tváre, domáce zvieratá alebo plyšáky. Dochádza u nich aj k zlepšeniu jemnej motoriky. Toto samozrejme platí aj u starších ľudí.

Okrem toho je pexeso 36 podareným darčekom k narodeninám, Vianociam a ďalším príležitostiam.

Vlastnosti:

 • Zábavné a zároveň náročné
 • Stupeň náročnosti: stredný
 • Nároky na pamäť: stredné
Varianty pexesa 72 kartičiek

72 kartičiek

Keď už, tak už. U profíkov na trénovanie pamäti neprichádza do úvahy žiaden iný variant než pexeso so 72 kartičkami. Je predsa potrebné pokryť celý stôl. Rozložte pexeso na stôl a zapojte svoje mozgové bunky naplno. Milovníci pexesa si prídu na svoje hlavne počas daždivých zamračených dní.

Ideálny darček pre bystrých a premýšľavých.

Pexeso so 72 kartičkami je náš výherca, pokiaľ ide o pomer ceny a počtu kartičiek. Tip: Dospelí môžu hrať so všetkými pármi. Ak však chcú hrať aj deti, dajte jednoducho niektoré páry bokom.

Vlastnosti:

 • Vzrušujúce a náročné
 • Stupeň náročnosti: vysoký
 • Nároky na pamäť: vysoké
Časté otázky

Časté otázky

Nechajte si vytlačiť vlastné pexeso

Nechajte si vytlačiť vlastné pexeso

Pexeso je jednou z najznámejších hier v nemeckom prostredí a je na trhu už viac ako 50 rokov. Zvyčajne sú to zvieratá, autá, kreslené postavičky alebo pamiatky, ktoré sú na kartičkách zobrazené. Pokiaľ si chcete pexeso vytvoriť sami, nájdete u nás to, čo hľadáte. Vaše nápady, Vaše fotografie, Vaše pexeso. Staňte sa dizajnérom s Vašimi vlastnými motívmi obrázkov.

Je to veľmi jednoduché a zaberie to len pár minút: navrhnite hracie kartičky a krabičku, náhľad v 3D, zadajte údaje o adrese a spôsobe platby, prehľad a záväznú objednávku. Potom vytlačíme Vaše pexeso podľa Vášho návrhu. A nezabudnite: osobné pexeso je ideálnym darčekom pre veľkých aj malých, starých aj mladých!

 

 

Čo odlišuje naše pexeso od ostatných?

Čo odlišuje naše pexeso od ostatných?

 • Individuálne hracie karty s vlastným motívom. Ešte vyššiu hodnotu svojmu pexesu dodáte vlastnou krabičkou. S nami nevytvárate len hru, ale zároveň aj boxík, v ktorom bude pexeso uložené. Žiadne vrecúška, žiadne polepené dózy alebo kartóny, ale potlačená a stabilná krabička.
 • 15 rokov záruka: S našim pexesom by ste mali byť spokojní aj po rokoch a to bez kompromisov. Okrem dodacie lehoty a cenového porovnania sa do vášho hodnotenia iste premietne aj kvalita. Hracie karty s veľkosťou 6 x 6 cm sú väčšie ako obvykle a preto sa veľmi dobre hodí k hre. Ako materiál používame vysokú kvalitu lepenky, ktorá je po okrajoch vyrazená. Výsledkom sú mierne zaoblené rohy pre obzvlášť pohodlné uchopenie. Naša záruka 15 rokov sa vzťahuje na trvanlivosť tlače, lepenku a kašírovanie.
 • Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH